Olympiáda v nemeckom jazyku - okresné kolo

17.01.2019

Dňa 17.01.2019 sme sa zúčastnili obvodného kola Olympiády v nemeckom jazyku. Centrum voľného času Domino na jeden deň „rozprávalo“ nemecky. Našu školu reprezentovali v kategórii 1B – Jakub Janočko, VIII.B a Júlia Súkenníková, VIII.D a v kategórii 1A – Alexandra Piatková, VII.B. Po náročnom písomnom gramatickom teste a úryvku na porozumenie, nasledoval posluch s porozumením, príbeh na predložený obrázok a voľná téma. Po takejto paľbe vedomostí si súťažiaci zaslúžili chvíľku oddychu, počas ktorého komisie rozhodovali, spočítavali, hodnotili dosiahnuté výsledky.
V silnej konkurencii sme sa v kategórii 1A umiestnili na II.mieste - Saška Piatková, VII.B a v kategórii 1B obsadili: III.mieste – Julka Súkenníková, z VIII.D a I.miesto - Kubo Janočko z VIII.B.

Milí naši víťazi, srdečne vám gratulujeme a držíme palce v krajskom kole!

Herzliche Gratulation und viel Glueck bei der Regionalrunde! :)

Mgr.Z.Meltzerová