Celoštátne kolo olympiády vo FJ

09. - 10.05.2019

Dňa 9. a 10. mája 2019 sa v našom hlavnom meste uskutočnil 29.ročník celoslovenského kola Olympiády vo francúzskom jazyku pod záštitou Slovenského inštitútu mládeže, Iuventy. Vo štvrtok 9.mája bol pre registrovaných účastníkov súťaže pripravený program v podobe prehliadky historického centra Bratislavy s frankofónnym sprievodom a vo večerných hodinách hodina tanca a maľovania. Ráno 10.mája sa začala samotná súťaž. Účastníci bojovali o umiestnenie v šiestich kategóriách, A1, A2, B1, B2, C1 a C2. Našu školu na súťaži reprezentovala Sofia Anna Meňhertová zo 7.D triedy, ktorá sa napokon vo svojej kategórii A1 umiestnila na peknom 5.mieste, za čo jej srdečne blahoželáme. Odovzdávanie diplomov, medailí a cien prebiehalo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v historickom centre Bratislavy. Ceny súťažiacim odovzdával veľvyslanec Francúzska v Slovenskej republike, pán Christophe Léonzi, ktorý vo svojom príhovore spomenul prínos Milana Rastislava Štefánika pre rozvoj slovensko-francúzskych vzťahov a aj sám bol odmenený symbolickými darmi v podobe slovenského kroja, valašky a drevorezby M.R. Štefánika. Našej reprezentantke Sofii ešte raz blahoželáme k úspešnému riešeniu úloh tohtoročného kola francúzskej olympiády a tešíme sa na budúci 30.ročník, dúfajúc, že opäť budeme mať úspešného žiaka, ktorý nás na tomto jubilejnom ročníku bude reprezentovať.

Mgr. Eva Borošová