Týždeň matematiky

20. - 24.05.2019

V tohtoročnom Týždni matematiky sme pripravili pre žiakov aktivity na trénovanie pamäte a rozvoj predstavivosti a logiky.
Uskutočnila sa súťaž v skladaní rubikovej kocky. Víťazom sa stal Matej Mach zo 6.C, ktorý pri prvom skladaní poskladal kocku za 17sekúnd!
Žiaci v 5.ročníku riešili úlohy na každý deň. Už vedia čo sú to piktogramy, ako sa dá odstrániť voda z pohára, čo všetko sa môže skrývať v obrázku kolesa, deviataci vedia ako dá postaviť na uši.
Žiaci 8.B vedia preveriť svoje vedomosti pomocou testu v aplikácii v mobile.
V skladačkách puzzle mnohí pretvárali vedomosti a znalosti z matematiky do obrázkov a básničiek.
Úžasnou aktivitou bola súťaž Mamut, ktorej sa zúčastnili žiaci z Košíc a celého východného Slovenska. Naši žiaci v družstve Staničiarik II obsadili nádherné 8.miesto z 50 zúčastnených družstiev.
Michal Berezňanin a Ivan Mikluš zo 6.C úspešne riešili úlohy korešpondenčného seminára Malynár. Odmenou im je, že sa môžu uliať zo školy – od 16.júna získali týždenný pobyt v letnom tábore. My im to prajeme, sú úžasní – užite si leto a matematiku.
Tešíme sa na hry a zábavu s matematikou aj v budúcom školskom roku.

Mgr. Vysopalová