Kúzelná fyzika

04.06.2019

Pohyb, sila, energia, elektrina, magnetizmus, rýchlosť, tlak, svetlo, žiarenie … tým všetkým sme obklopení. A je to – fyzika. V utorok 4. júna 2019 sa naša telocvičňa premenila na malé fyzikálne laboratórium, v ktorom pán Mgr. Michal Figura pomocou svojho vedeckého popularizačného programu očaril našich šiestakov a siedmakov.
Konala sa totiž náučno zábavná prednáška "Kúzelná fyzika." Žiaci sa tak mohli prostredníctvom tejto prednášky presvedčiť, že fyzika je naozaj všade okolo nás. Na prednáške nebol na tabuli napísaný ani jeden vzorec, žiaci nemuseli riešiť ani jednu slovnú úlohu, no napriek tomu mohli cez názorné ukážky spoznávať podstatu jednotlivých fyzikálnych zákonov. Na záver si žiaci mohli niektoré pomôcky pozrieť aj odskúšať.

Mgr. E. Görcsösová