Základné údaje

Košice

Konfernecia v Poprade

18. - 20.3.2011

Cieľom konferencie „ Učíme pre život“ bolo ukázať moderné metódy, spôsoby a formy práce vo výchovno-vzdelávacom procese, ktoré sú prínosom pre súčasný školský vzdelávací systém. Majú za úlohu motivovať, uľahčiť a obohatiť prácu učiteľa a zároveň ho kvalitatívne posunúť v premene tradičnej školy na modernú. Hlavným leitmotívom konferencie bolo „Vieme sa rozhodovať?“ Počas troch dní bolo možné absolvovať množstvo prednášok, workshopov, burzy nápadov. V rámci prednášok a výstupov bolo možné sa zoznámiť s mnohými pohľadmi, názormi, došlo k mnohým diskusiám, výmene názorov a skúseností. Konferencia bola motiváciou a zároveň inšpiráciou pre učiteľa. Správne sa rozhodnúť – vedieť sa rozhodnúť je veľmi dôležité nielen pre učiteľa, ale aj pre žiaka, naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia a s nimi súvisiace následky.

V rámci workshopov a burzy nápadov bolo možné načerpať množstvo nápadov, informácií ako sa pracuje na iných školách. Mesto Košice reprezentovali 3 najúspešnejšie školy - ZŠ Kežmarská 28, Kežmarská 30, Staničná 13. Prácu našej školy v „ Premene tradičnej školy na modernú“, zameranie, projekty, využitie IKT úspešne prezentovala vo svojom príspevku p.riaditeľka Dr.Eva Pillárová, kde Jedným z mnohých príkladov úspechov našej školy je práca v projekte „Notebook pre každého žiaka“, ktorý prezentovala p.uč.Mgr.Lívia Slovinská.

Mgr. Zita Meltzerová