Základné údaje
Propagácia

Košice

Školenie učiteľov

Názov školenia: Čítaním a písaním ku kritickému mysleniu

Druh kontinuálneho vzdelávania: inovačné vzdelávanie

Hlavný cieľ:
Zvýšiť kompetenciu učiteľov, majstrov odbornej výchovy, vychovávateľov, pedagogických asistentov a zahraničných lektorov rozvíjať schopnosť mladých ľudí samostatne sa učiť a myslieť.

Špecifické ciele:
1. Poskytnúť vzdelávací program, ktorý prehĺbi, rozvinie a rozšíri odborné pedagogické kompetencie (vedomosti, zručnosti a postoje) učiteľov, majstrov odbornej výchovy, vychovávateľov, pedagogických asistentov a zahraničných lektorov
2. Pripraviť učiteľov, majstrov odbornej výchovy, vychovávateľov, pedagogických asistentov a zahraničných lektorov tak, aby boli schopnými reflektovať myslenie a učenie sa žiakov a študentov a na základe tejto reflexie zdokonaľovali svoje pedagogické postupy.
3. Podporiť vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a partnerstvo školy, rodiny a komunity, ako aj pedagogických zamestnancov navzájom.