Ciele projektu
Fotogaléria projektu

Košice

Zameranie

Náš projekt sme zamerali na to, aby všetci, ktorí našu školu navštevujú, mali možnosť aktívne posilňovať svoje fyzické a psychické zdravie. Viedol nás k tomu fakt, že z roka na rok pribúda žiakov s úrazmi končatín ( zlomeniny a vyvrtnutia), obezitou, nízkou fyzickou zdatnosťou, či chybným držaním tela. Aj pre pedagogické povolanie je charakteristické, že učitelia majú málo pohybu, sú často psychicky veľmi zaťažení. Relaxačná fitnes miestnosť a oddychová čajovňa pomôže tento handicap aspoň sčasti odstrániť. Posilňovanie svalového skeletu a cvičenie s fitnes loptami napomáha okrem iného tiež podporovať správne držanie tela a napomáha v prevencii a v boji proti osteoporóze. K ochrane zdravia patrí aj nezávadná voda – mnohé deti nedodržujú pitný režim a trpia rôznymi alergiami. Túto problematiku vyriešia vodné automaty s filtrami umiestnené na chodbách A a B pavilónov interiéru školy. Práca s rovesníckou peer – skupinou je užitočná v tom zmysle, že žiaci skôr prijmú názory rovesníkov ako „poučovanie“ dospelých. Preto vybraní žiaci musia podávať pravdivé informácie, ktoré získajú od odborníka – vedúceho krúžku. Pri tvorbe propagačných materiálov a prezentácií sú aj žiaci kreatívni a nápadití. Pretože sme moderná škola zameraná na cudzie jazyky a počítače, aj tie sú súčasťou našej každodennej práce.

Naším hlavným mottom je heslo: „Zdravie nie je všetko, bez zdravia je všetko nič.“