Ministerstvo

ZŠ Staničná

Košice

Implementačný plán projektu

V prvej fáze projektu bude zostavený obsah školiacich aktivít smerom k ženám na ďalšej materskej dovolenke a nezamestnaným ženám. K realizácii školenia budú pre cieľovú skupinu pripravené študijné a pracovné materiály s tematicky viazaným obsahom.

Na vzorke žien - matiek žiakov školy a z lokálnej komunity bude zmapovaný záujem a na základe úrovne počítačových zručnosti a požiadaviek budúcich účastníčok bude inovovaný obsah pripravovaných školení.

Riešiteľský kolektív pripraví propagačné materiály pre webovú stránku, vývesné letáky a oznamy o školeniach určené do informačných listov mestských častí Košice - mesto.

Zodpovedný riešiteľ zabezpečí nábor záujemkýň, na základe výsledkov, vstupného dotazníka zostaví dve skupiny žien na materskej a dve skupiny nezamestnaných žien, v každej do 15 žien a oboznámi ich s cieľmi a harmonogramom školení.

Správca počítačovej učebne pripraví kontá a zabezpečí prístupové práva pre účastníčky školení.

Kolektív riešiteľov zabezpečí realizáciu školení: „Žena v informačnej spoločnosti“ v rozsahu 4 skupiny x 5 stretnutí x 2 hod. podľa dohodnutého rozpisu v popoludňajších hodinách a v soboty.

V rámci zriadeného CEK bude pre cieľovú skupinu k dispozícii počítačová učebňa počas týždňa v čase od 7:00 do 8:00 a od 15:00 – 17:00. Ženy z cieľovej skupiny môžu v sprístupnenej učebni po zaškolení za pomoci odborného poradcu:

• vyhľadávať informácie na Internete (portály podporujúce eGovernment, ženské združenia, vyhľadávacie služby, rady pre matky, ponuka práce, kurzov...),
  • pripraviť, vytlačiť a skopírovať si potrebné dokumenty (žiadosť o prijatie do práce, životopis, znenie zákona, aktuálne informácie ...),
  • elektronicky komunikovať (email, Skype, ICQ, Messenger...),
  • rozširovať si svoje zručnosti pri práci s počítačom.