Ministerstvo

ZŠ Staničná

Košice

Implementačný plán projektu

V prvej fáze projektu bude jedna z dvoch existujúcich počítačových učební "malá" počítačová učebňa (10 PC) dovybavená o tlačiareň, skener, kopírku a webové kamery. Takto vybavený priestor bude slúžiť ako CEK pre občanov.

Správca učebne pripraví kontá a zabezpečí prístupové práva pre návštevníkov CEK. Kolektív riešiteľov projektu pripraví banku námetov na tipy a triky pre ranné a popoludnajšie aktivity v CEK, zostaví osnovu školenia pre občanov, ktoré sa budú realizovať v sobotu.

Zodpovedný riešiteľ v spolupráci so starostami obcí zabezpečí nábor záujmecov, ich zaradenie do skupín a oboznámenie s cieľmi a harmonogramom školenia.

Kolektív riešiteľov projektu pripraví rozpis služieb pre prácu CEK. Zriadené CEK bude pre verejnosť k dispozícii počas týždňa v čase od 7:00 do 8:00 a od 15:00 do 17:00. Rodičia, rodinný príslušníci, lokálna komunita občanov z okolia školy môžu za pomoci odborného poradcu (v CEK službukonajúci učiteľ + 1-2 žiaci):

• vyhľadávať informácie na Internete (portály podporujúce eGovernment, vyhľadávacie služby, ponuka práce, kurzov...),

• pripraviť, vytlačiť a skopírovať si potrebné dokumenty (žiadosť o prijatie do práce, životopis, znenie zákona, aktuálne informácie...),

• elektronicky komunikovať (email, ICQ, Messenger, ...),

• získavať zručnosti pri práci s počítačom.

Súčasťou práce službukonajúceho učiteľa budú "Tipy a triky za polhodinku" - školiaca aktivita pre záujemcov na vybrané zručnosti a pracovné postupy. Na základe predbežného prieskumu a dohody so starostami vidieckych sídiel budú zostavené skupiny záujemcov o získanie základných zručností elektronickej komunikácie. Každú párnu sobotu v čase od 8:30 - 12:30 bude v počítačovej miestnosti s 18 počítačmi postupne realizované školenie pre tri skupiny po 15 účastníkov v rozsahu 12 hodín. Dvaja učitelia (lektori ŠCI, pokročilí používatelia preškolení v rámci ŠCI) realizujú školenie zamerané na zvládnutie základov práce s počítačom, základné služby Internetu, webové portály eGovernmentu, email, elektronická komunikácia, príprava a tlač personálnych dokumentov.