Ciele projektu

Aktivita č. 1: Učenie hrou

Adresát: učitelia prírodovedných predmetov

Popis realizácie úlohy:
Učitelia týchto predmetov zaujímavou a hravou formou spestria vyučovacie hodiny. Hrou sa žiaci viac naučia.. Zhotovia sa rôzne mapy Slovenska, ktoré sa jednoducho dajú cez dataprojektor premietať na magnetickú tabuľu. Zhotovia sa rôzne druhy makiet s prírodovednou a environmentálnou tematikou. Pripravia sa krížovky, milionár, pexeso so zameraním na životné prostredie.

Cieľ:
Vniesť do vyučovania prírodovedných predmetov nové formy, zvýšiť efektivitu práce využitím nových foriem a multimediálnych zariadení ..

Realizácia:
Čo robia deti najradšej? No predsa hrajú sa. Preto sa pre ne pripravili vyučovacie hodiny zábavnou formou.
Na chémii pomôže chemický milionár, na prírodopise pexeso, Botanická záhrada a Zoologická záhrada, na fyzike krížovky so zameraním na životné prostredie, ZOO a Technické múzeum, na zemepise makety s magnetom, ktoré žiaci ukladali na mapy SR, a poskladané vesmírne stanice z nakúpených kníh a návšteva Technického múzea - Planetárium. Prvý stupeň spoznával zvieratká v ZOO, kvietky v Botanickej záhrade a domáce zvieratká pomocou magnetických zvieratiek zo zakúpených magnetických kníh. Na hodinách používané zakúpené IKT

Chemický milionár

Tajničky