Ciele projektu

Aktivita č. 1: Učenie hrou

Aktivita č. 2: Tvorba knižného a edukačného materiálu

Popis realizácie úlohy:
Učitelia a žiaci vypracujú pracovné listy, tajničky, pexeso a návody na hry v knižnej a elektronickej podobe, ktorý bude zverejnený na portáli, kde ho môžu využiť všetci záujemcovia o environmentálnu výchovu v prírodovedných predmetoch.
Cieľ:
Ponúknuť verejnosti pedagogický a žiacky potenciál školy, zvýšiť úspešnosť vzdelávania v prírodovedných predmetoch a vytvorenia priestoru pre samoštúdium.

Aktivita č. 3: Súťaž „Enviro vo fyzike“

Adresát: žiaci našej školy

Popis realizácie úlohy:
Učitelia fyziky pripravia úlohy, testy s environmentálnou tematikou vo fyzike a následne zorganizujú triedne kolá a školské kolo.
Súťaž sa uskutoční v týždni environmentálnej výchovy vo fyzike v učebni fyziky. Úlohy budú súťažiacim zadávané pracovných listov.
Cieľ:
Ponúknuť žiakom komparáciu vlastných vedomostí so svojimi spolužiakmi a povzbudiť ich k ďalšiemu štúdiu fyziky a ochrane životného prostredia.

Aktivita č. 4: Týždeň environmentálnej výchovy vo fyzike

Adresát: žiaci našej školy

Popis realizácie úlohy:
Podľa harmonogramu budú na našej škole prebiehať jednotlivé aktivity:
• ranná rozcvička
• poobedie jednoduchých fyzikálnych pokusov, s využitím odpadového materiálu
• súťaž : „Enviro vo fyzike“
• Návšteva Technického múzea v Košiciach
Cieľ:
Ukázať žiakom, že pri konštrukcii nových zariadení, je potrebné brať ohľad na životné prostredie, v ktorom žijeme a chceme, aby aj naše deti žili v zdravom prostredí.

Aktivita č. 5: Zahrajme sa spolu v ŠKD a materských školách:

Adresát: deti navštevujúce školský klub detí a deti materských škôl

Popis realizácie úlohy:
Podľa rozpracovaného harmonogramu deti z ŠKD budú hravou formou využívať magnetickú tabuľu a hrať sa jednoduché hry s environmentálnou tematikou.
Pozveme deti z materských škôl a uskutočníme environmentálny deň a hravou formou im sprístupníme túto tematiku, s využitím magnetickej tabule, pexesa a jednoduchých hier.
Cieľ:
Jednoduchým spôsobom chápať problémy okolo nás, dať im príležitosť vyjadriť svoje názory.