Ciele projektu

Aktivita č. 4: Týždeň environmentálnej výchovy vo fyzike

Adresát: žiaci našej školy

Popis realizácie úlohy:
Podľa harmonogramu budú na našej škole prebiehať jednotlivé aktivity:
• ranná rozcvička
• poobedie jednoduchých fyzikálnych pokusov, s využitím odpadového materiálu
• súťaž : „Enviro vo fyzike“
• Návšteva Technického múzea v Košiciach

Cieľ:
Ukázať žiakom, že pri konštrukcii nových zariadení, je potrebné brať ohľad na životné prostredie, v ktorom žijeme a chceme, aby aj naše deti žili v zdravom prostredí.

Realizácia:
V dňoch 30.11. až 4.12.2009 sa uskutočnil týždeň environmentálnej výchovy vo fyzike. Každé ráno v rannej rozcvičke sa žiaci dozvedeli niekoľko zaujímavostí a jednoduchých úloh z fyziky a ostatných prírodovedných predmetov.
Na hodinách fyziky žiaci ôsmych ročníkov predviedli svoje projekty o šetrení elektrickou energiou.
Vo štvrtok sa uskutočnilo poobedie jednoduchých fyzikálnych pokusov, s využitím odpadového materiálu. Deti chytali magnetické rybičky, utopili potápača, hrali sa so žmýkačkou na prádlo zhotovenej z plastovej fľaše, odstraňovali vodu z taniera bez toho aby sa jej dotkli, pohrali sa s hydraulickým zariadením a mnohými inými pokusmi vyrobených na hodinách fyziky.
Veľmi zaujímavé pokusy pre žiakov si pripravili študenti UPJŠ. O 14,00 hod sa uskutočnila súťaž „Enviro vo fyzike“. Úlohy súťažiacim boli zadané formou pracovných listov.
„Enviro vo fyzike“