Ciele projektu
Fotogaléria projektu

Košice

Ciele projektu

• Realizovať projektové vyučovanie chémie so žiakmi 8. a 9. ročníka ZŠ v duchu zásad "active learning".

• Plnohodnotne a z pohľadu žiaka atraktívnou činnosťou naplniť vzdelávacie ciele predmetov chémia v 8. a 9. ročníka ZŠ.

• Počas vyučovacích hodín vytvoriť tvorivú atmosféru a priestor pre sebarealizáciu žiakov s rešpektovaním osobnosti žiaka, jeho záujmov a postojov.

• Hravou formou pomocou pokusov z bežného života priblížiť a uľahčiť žiakom naštudovanie základných poznatkov z chémie.

• Vytvoriť bulletin „Ťahák“ , plný jednoduchých nápadov ako si zjednodušiť učenie chémie.

• Vytvoriť nástenky, postery s kresbami žiakov s chemickou tematikou.

• Realizovať skupinový projekt na tému chémia vo výžive, vytvoriť poster a prezentovať ho na hodinách a zapojiť sa do súťaží.

Čo chceme zmeniť?

• 1. Prístup žiakov k predmetu chémia, ktorý sa považuje za "ťažký predmet"br>
  • 2. Vysvetliť na základe motivačných pokusov z chémie bežného života chemické pojmy.

• 3. Premeniť učebňu chémie na "školskú kuchyňu".

• 4. Uľahčiť učenie chemických pojmov, značiek, vzorcov veselou, hravou formou.