Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Úspechy v školskom roku 2023/2024

Slovenský jazyk

Hviezdoslavov Kubín – KKI. kategória próza
1. miesto: Eliška Samuheľ, II.B – postup KK
2. miesto: Lujza Lazorčáková, IV.B
3. miesto: Lara Grúsová, IV.C
I. kategória poézia
3. miesto: Dorota Čuhová, III.A
III. kategória próza
2. miesto: Tobias Groma, VIII.B
III. kategória poézia
3. miesto: Richard Godina, VIII.C
Hviezdoslavov Kubín – OKI. kategória próza
1. miesto: Eliška Samuheľ, II.B
2. miesto: Lujza Lazorčáková, IV.B
I. kategória poézia
1. miesto: Dorota Čuhová, III.A
II. kategória próza
3. miesto: Samuel Štofan, VI.B
II. kategória poézia
2. miesto: Klára Krajňáková, VI.B
III. kategória próza
2. miesto: Tobias Groma, VIII.B
III. kategória poézia
2. miesto: Richard Godina, VIII.C
Šaliansky Maťko – KK2. kategória
1. miesto: Lujza Lazorčáková, IV.B
Šaliansky Maťko – OK1. kategória
Čestné uznanie: Dorota Čuhová, III:A
2. kategória
1. miesto: Lujza Lazorčáková, IV.B
3. kategória
1. miesto: Klára Krajňáková, VI.B
Slovo bez hraníc1.kategória-poézia
3. miesto: Dorota Čuhová, 3.A
2.kategória-próza
1. miesto: Lujza Lazorčáková,4.B
2. miesto: Lara Grúsová,4.C
3.kategória-próza
1. miesto: Tobias Groma,8.B
Ústavný súd2. miesto: Lara Baňacká, 7.A
Dobšinského Košice1. kategória:
1. miesto: Lara Grúsová, 4.C

Anglický jazyk

Jazykový kvet – SRFilmárikovia:
1.miesto: Sandra Feckaninová, Romana Rašiová (9.C)
2.miesto: Diana Ivanová, Ema Pachotová, Karin Végső, Sophie De Clercq (6.A)
3.miesto: Tamara Potošňáková, Olívia Bronišová, Emily Nyárhidy, Vanda Hodinová, Liana Košťanská, Megan Miklerová, Patrícia Karajošová, Sofia Ondrejčáková, Marek Domaracký, Samuel Nikolla Siklenka, Michal Török, Mathias Denis Sučík (6.A,6.B,6.C, 6.D)

Monofilm:
2.miesto: Anna Amália Puchalová (7.A)

Poviedková tvorba:
2.miesto: Ella Štelbacká (8.A)
Jazykový kvet – KKDráma:
1.miesto: kolektív žiakov 1.-4.ročníka: Chiara Kiceľuk (1.B), Eva Špaldonová (2.A), Alan Giduška (3.B), Gregor Fujdiar (3.D), Alexandra Kyseľová, Lara Melníková, Zuzana Mudyová, Nina Brezovanová, Natália Hasičková, Lujza Lazorčáková, Barbora Karoľová, Elizabet Végsó, Diana Šoltýsová, Hanna Jančišinová, Adina Zamrijová, Tamara Vargova (4.B), Lenka Špaldonová, Emma De Tullio, Michaella Tirpáková, Katarína Komarová, Lara Grúsová, Sarah Schuchmann, Anna Vaľová (4.C)

Monodráma:
1.miesto: Martin Melník, 4.B

Poézia a próza: 
1.miesto: Monika Dreisig, 1.B
2.miesto: Tatiana Hoppanová, 5.B
EGJAK Games1.miesto: tím ZŠ Staničná : Adam Sedrik Ďurech (8.A), Hana Očvárová (9.B), Sandra Feckaninová (9.C), Romana Rašiová (9.C)
Olympiáda v AJ KK3.miesto: Romana Rašiová, 9.C
Olympiáda v AJ OK1.miesto: Romana Rašiová, 9.C
Súťaž vydavateľstva Ventures Books1.miesto (6.-9.ročník): kolektív 7.B (K.Baron, A.Kišová, K.Kolesová, E.Pacholská, A.Pisarčíková, N.Renčková, M.Rybárik, S.Súkeníková, E.Szövényi, F.Ščerbák)

3.miesto (3.-5.ročník): I.Farkašová, E.Majorošová, 4.A

Francúzsky jazyk

Olympiáda vo francúzskom jazyku – SR2.miesto (1A): Lara Baňacká, 7.A
Olympiáda vo francúzskom jazyku – KK1.miesto (1A): Lara Baňacká, 7.A
1.miesto (1B): Romana Rašiová, 9.C
3.miesto (1C): Ella DeTullio, 8.C
Jazykový kvet – KKPoézia a próza:
1.miesto: Amália Kmecová, 4.D

Nemecký jazyk

Olympiáda v nemeckom jazyku SR2.miesto: Anna Amalia Puchalová, 7.A
Olympiáda v nemeckom jazyku KK1.miesto: Anna Amalia Puchalová, 7.A
Jazykový kvet – KKPoézia a próza:
2.miesto: Anna Amália Puchalová, 7.A

Ruský jazyk

Ruské slovo – celoslovenské kolo2.miesto: Vanda Hodinová, 6.D
Ruské slovo – krajské kolo1.miesto: Vanda Hodinová, 6.D
2.miesto: Sára Šalátová, 4.C

Španielsky jazyk

Jazykový kvet – KKPoézia a próza:
1.miesto: Karin Marchevková, 3.B
2.miesto: Kim Vu Thi Thu, 3.A

Dejepis

Dejepisná olympiáda – OK1.miesto: Dárius Domonkoš, 9.B
1.miesto: Gréta Haňová, 8.A

Matematika

Pytagoriáda – OKP3: 1.miesto: Martin Jozef Frák, 3.D
P4: 2.miesto: Barbora Karoľová, 4.B
P6: 2.miesto: Nikola Jurková, 6.C
P7: 1.miesto: Peter Varga, 7.A
Matematická olympiáda – KKúspešný riešiteľ: Samuel Šedovič, 9.B
Matematická olympiáda – OK2.miesto: Nela Durilová, 5.A
2.-3.miesto: Nikola Jurková, 6.C
2.-3.miesto: Daniel Poliačik, 6.A
úspešný riešiteľ – postup na KK:
Dárius Domokoš, 9.B
Samuel Šedovič, 9.B
Richard Tajblik, 9.B

Fyzika

Fyzikálna olympiáda – OKkategória F:
3. miesto: Matúš Princ 9.C – postup na KK

Biológia

Olympiáda BIO KK2.miesto: Gréta Haňová, 8.A (kat.C)
Olympiáda BIO OK1.miesto: Gréta Haňová, 8.A (kat.C)
2.miesto: Filip Sedrik Ďurech, 8.A (kat.C)
3.miesto: Oliver Tóth, 6.D (kat.E)

Chémia

Olympiáda CHE OK1.miesto: Dárius Domonkoš, 9.B

Informatika

Mestská súťaž v prezentáciách3.miesto: Vojtech Kárpaty, 9.C
iBoborKategória – zúčastnení – úspešní – NAJ
Drobec – 60 žiakov – 14 žiakov – Matej Čuha a Nataša Szadziul
Bobrík – 71 žiakov – 49 žiakov – Sára Šalatová, Alexandra Kyseľová, Ján Kolesár, Kristína Závadová a Alexandra Migačová
Benjamín – 79 žiakov – 40 žiakov – Nikola Jurková
Kadet – 51 žiakov – 21 žiakov – Marek Kolesár

Technika

Mestská technická súťaž2.miesto: Lukáš Béreš, 7.B
Technická olympiáda – krajské kolo1.miesto: Lukáš Béreš, 7.B
Technická olympiáda – okresné kolo1.miesto: Lukáš Béreš, 7.B