Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Tvoríme klimatickú záhradu

Tvoríme klimatickú záhradu

„Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore spoločnosti Východoslovenská energetika a.s. a Nadácie Ekopolis. Projekt je súčasťou služby Zelená energia od VSE.“V rámci projektu “Klimatické záhrady“ prebiehajúceho na našej škole, ktorý realizujeme s podporou Ekocentra Sosna o. z. a Fondom pre aktívne občianstvo, sme v piatok 12. novembra 2021 vysadili do areálu školy viacero druhov stromčekov, popínavých rastlín a kríkov. Rastliny sadili žiaci pod vedením p. učiteliek a vychovávateliek. Keďže nám počasie prialo a deti boli z pobytu na čerstvom vzduchu nadšené, práca nám išla od ruky. Sme veľmi radi, že sme naplnili jeden z cieľov projektu – ukázať žiakom, aj prakticky, ako môžu aj oni zodpovedne konať a udržateľne fungovať nielen v priestoroch školy, ale aj kdekoľvek inde a po celý svoj život.

Mgr. Veronika Parimuchová