Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Súťaž Slovak Ventures

Súťaž Slovak Ventures

Vydavateľstvo Slovak Ventures pravidelne vyhlasuje zaujímavé súťaže pre žiakov, kde môžu ukázať nielen výbornú znalosť anglického jazyka, ale aj využiť svoje nadanie a kreativitu. Žiaci zo Základnej školy Staničnej 13 sa tejto šance s chuťou chopili. Spestrili si hodiny angličtiny a zábavou formou sa pustili do súťažných príspevkov v anglickom jazyku. Súťaž bola rozdelená podľa vekových kategórií.

Zadaním pre kategóriu 3. – 5. ročník základnej školy bolo vytvoriť komiks, ktorý bude mať zaujímavý príbeh a texty/konverzácie v ňom budú v anglickom jazyku. Žiačky 4.A triedy Izabela Farkašová a Ema Majorošová pustili uzdu svojej fantázii a  spoluprácou vytvorili komiks s názvom Fruity Friends. Porotu ich nápaditý príbeh oslovil. Dievčatá získali krásne tretie miesto v danej kategórii v rámci celého Slovenska.

Úlohou v kategórii 6. – 9. ročník základných škôl bolo natočiť video, v ktorom žiaci ukážu svoj talent. Súčasťou nahrávky bolo predviesť svoje športové či umelecké nadanie, no hlavne celé video muselo byť v anglickom jazyku. Žiaci 7.B triedy : Soňa Súkeníková, Karolína Kolesová, Emma Pacholská, Emma Szövényi, Natália Renčková, Kateryna Baron, Anna Kišová, Anita Pisarčíková, Matúš Rybárik a Filip Ščerbák spojili svoje sily a ich talentová nahrávka natoľko oslovila porotu Slovak Ventures, že im udelila krásne prvé miesto v celoslovenskom hodnotení. Video s názvom Unique stars bolo plné kreativity, vtipu a hlavne angličtiny.

Najväčšou poctou pre žiakov bolo odovzdanie pekných cien v prítomnosti pani riaditeľky Základnej školy Staničná 13, PaedDr. Evy Pillárovej a zástupkyne vydavateľstva Slovak Ventures Judity Tóthovej. Ďakujeme za túto jedinečnú príležitosť zlepšiť si svoje jazykové zručnosti netradičnou formou.

PaedDr. Mária Feckaninová