Účelové cvičenie

Dňa 5. a 6. 9. 2024 sa naši žiaci 2. stupňa zúčastnili účelového cvičenia. V štvrtok sa uskutočnila teoretická časť, ktorá bola realizovaná pomocou niekoľkých zaujímavých stanovíšť. Žiaci si tak preverili praktické zručnosti ale aj vedomosti, ktoré môžu byť pre nich v budúcnosti veľmi užitočné. Vyskúšali si  ako založiť oheň, skúmali stopy zvierat, orientáciu v priestore, streľbu zo vzduchovky, prekážkovú dráhu, zdravotnú prípravu ale aj kondičnú prípravu.

V piatok sa konala praktická časť, ktorá začala požiarnym poplachom. Žiaci 5. a 6. ročníka vyrazili na detskú železnicu, kde sa vyviezli vláčikom na Alpinku. Následne si vyskúšali riadenie dreziny, ktorá bola pre všetkých veľkým zážitkom. Žiaci 7. 8. a 9. ročníka sa prešli do parku Nad jazerom, kde si zasúťažili v športových hrách. Veríme, že podobné aktivity prispievajú k celkovému rozvoju našich žiakov a pripravujú ich tak na rôzne situácie v živote.

Mgr. Ján Martinko, Mgr. Martina Kuchárová