Medzinárodný deň Play-Doh

S našimi žiakmi sme dnes oslávili „Medzinárodný deň Play-Doh“, ktorý oslavujeme každý rok 16. septembra.

Medzinárodný deň Play-Doh je oslavou nekonečných možností, ktoré tento jednoduchý materiál ponúka deťom na celom svete. Je to pripomienka, že učenie môže byť zábavné, a že kreativita a hra sú neoddeliteľnou súčasťou detského rozvoja. Nech už sú deti kdekoľvek, s Play-Doh môžu vždy tvoriť, skúmať a učiť sa novým veciam.

Podporuje rozvoj kreatívneho myslenia a pomáha deťom učiť sa, ako riešiť problémy a skúšať nové veci bez obáv z chýb. Prostredníctvom spoločnej hry sa deti učia trpezlivosti, komunikácii a rešpektovaniu nápadov druhých. Ponúka deťom bezpečný priestor na vyjadrenie svojich emócií.

Naši žiaci tento deň milujú a je to pre nich zábavný deň plný radosti na začiatku nového školského roka. Triedy 3.A, 3.B, 3.C, 3.D, 4.A a 4.D si dnes spoločne precvičili dni v týždni, mesiace v roku, abecedu, hláskovanie, čísla a činnosti počas bežného dňa. Mgr. Oľga Proksová