Ocenenie svätého Gorazda pre zástupkyňu riaditeľky našej školy
V sobotu 13. júna 2026 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Ocenenia sv. Gorazda, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie rezortné ocenenia v oblasti slovenského školstva. S veľkou hrdosťou a radosťou oznamujeme, že laureátkou striebornej medaily tohto prestížneho ocenenia sa stala naša kolegyňa, pani Mgr. Beáta Kirešová, zástupkyňa riaditeľky školy, ktorá si ocenenie prevzala z rúk ministra školstva.
Pani zástupkyňa je dlhodobo výraznou osobnosťou našej školy. Svojou profesionalitou, pracovitosťou, obetavosťou a ľudským prístupom významne prispieva k napĺňaniu jej vízie a hodnotového smerovania. Vo svojej pedagogickej práci dokazuje, že matematika a chémia nie sú len školské predmety, ale aj priestor pre rozvoj logického myslenia, objavovania a prípravy žiakov na ich budúce uplatnenie.
Svojím prístupom motivuje žiakov k dosahovaniu ambicióznych cieľov a posilňuje ich dôveru vo vlastné schopnosti. Rovnako podporuje svojich kolegov v odbornom raste a vytvára prostredie založené na spolupráci, rešpekte a vzájomnej podpore.
Vo vedení školy sa vyznačuje pokojom, rozvahou a schopnosťou vytvárať atmosféru dôvery. Aj vďaka jej každodennej práci je naša škola miestom, kde sa žiaci aj zamestnanci cítia prijatí, rešpektovaní a motivovaní napredovať.
Ocenenie sv. Gorazda je vyjadrením uznania za dlhoročnú pedagogickú prácu, profesionalitu a osobné nasadenie pedagógov, ktorí svojou činnosťou významne ovplyvňujú životy mladých ľudí a prispievajú k rozvoju celej spoločnosti.
Pani Mgr. Beáta Kirešová svojím každodenným prístupom a hodnotami toto ocenenie plne stelesňuje.
Sme hrdí, že je súčasťou nášho školského kolektívu.
Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších osobných i pracovných úspechov.



