Letný pobytový tábor vo Svidníku

Počas letných prázdnin organizuje naša škola okrem prímestských táborov aj obľúbený týždenný pobytový tábor „pri vode“. My sme zorganizovali od 8. – 12. júla letný pobyt v krásnom prostredí severnej časti Šariša, v meste Svidník. Deti sa vyšantili do sýta v obľúbenom akvaparku Aquaruthenia s vonkajšími a aj vnútornými bazénmi. Navštívili sme aj historické vojenské múzeum a autentickú výstavu tankov a vojenskej výbavy z 2. svetovej vojny. Deťom sa veľmi páčil aj výlet do kontaktného Parku zvierat v Stropkove. Po návrate zo slnenia a plávania v bazéne s umelými vlnami, vírivkami a vodnými atrakciami sme našim deťom pripravili pestrý program: výroba zábavných vizitiek, pyžamová párty, tvorivé dielne, odborná prednáška o bezpečnosti a ochrane zdravia v letnom období, hľadanie pokladu v mestskom parku a pešej zóne mesta so sladkými dobrotami a tanečný večierok. Na záver sme nezabudli vyhodnotiť bodovanie za  najkrajšiu izbu, najlepšieho plavca, „jedáka“, tvorivé dvojičky a trojičky a hlavne za pekný úsmev a pohodu počas celého pobytu. Deti si odniesli domov nezabudnuteľné letné zážitky a aj milý darček na záver.

Prajeme všetkým krásne leto!

Mgr. Jana Hrušková, vedúca LT