Mozartova „Čarovná flauta“ nám hrala všetkými farbami

Na javisku Národného divadla v Košiciach mali žiaci 7. a 8. ročníka ZŠ Staničná jedinečnú možnosť vidieť jednu z najhranejších svetových opier – Čarovnú flautu W. A.  Mozarta. V spojení hudby a textu sa nám postupne odkrýval protichodný svet dobra a zla, vznešeného aj ľudového, veselosti či smútku, divadla i tajomstva.

Túžba človeka po láske, slobode a porozumení nám v tejto opere priblížila ústredný motív – víťazstvo dobra nad zlom či svetla nad tmou. Táto moderná opera spojila svet rozprávky so svetom racionálneho uvažovania, v ktorých sa strieda aj každodenný zápas nás všetkých. Unikátne stvárnenie tejto nesmrteľnej Mozartovej opery zapôsobilo aj na naše publikum, ktoré sa skvelým hercom poďakovalo svojím standing ovation a obrovským neutíchajúcim aplauzom.

Mgr. S. Dankovičová