Učíme sa moderne – 4.ročník

Aj naši štvrtáci sa učia moderne a inovatívne. Skupinovú prácu v 4.D triede žiaci využívajú pravidelne, využili sme ju napr. pri práci s mierkou mapy, kde si navzájom zadávali vzdialenosti dvoch miest a porovnávali svoje merania, alebo na hodine prírodovedy bádali ako reaguje ručička kompasu pri prikladaní rôznych predmetov z rôznych materiálov a ako ju ovplyvňujú kovové predmety obsahujúce železo. V posledných dňoch sme si vyskúšali aj niekoľko aktivizujúcich metód. Svoje vedomosti z prírodovedných tém magnet, kompas, gravitácia si žiaci upevňovali pomocou metódy „živé pexeso“, na hodine vlastivedy sa zas oboznamovali s Veľkou Moravou cez metódu „abecedný box“. Aj v rámci ŠKD si s pani vychovávateľkou Veronikou Špišákovou vyskúšali „bingo“ po nemecky. Všetky takéto spôsoby vyučovania podporujú žiacky záujem o učenie, stmeľujú kolektív a posilňujú osobnostné vlastnosti žiakov.

Mgr. Balážová Katarína

Add your comment