Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

TEDDY BEAR DAY – Deň plyšového medvedíka

TEDDY BEAR DAY – Deň plyšového medvedíka

Aj tento rok sme sa tešili na deň, kedy naše plyšové medvedíky opäť oslávia svoje narodeniny. Tento dátum je určený celosvetovo a pripadá na 9.septembra. V tento deň uzrel svetlo sveta prvý plyšový medvedík, obľúbená hračka miliónov detí. Naši žiaci sa rok čo rok tešia na nové aktivity so svojimi kamarátmi.
Tento školský rok sme si pre nich pripravili čitateľskú aktivitu a predstavili sme im anglickú knihu „The Bear on the Stairs“. Na hodine anglického jazyka sme si knihu prečítali, pracovali sme s textom, jeho porozumením a spoločne sme hľadali slová z ktorých sme potom tvorili nové a nové rýmy.
Žiakom sa kniha veľmi páčila a najmä to, že ju mohli čítať v laviciach spolu so svojimi plyšovými kamarátmi. Samozrejme že na hodinách nechýbali ani pohybové aktivity ako „medvedia“ rozcvička a mladší žiaci si zatancovali svoj „medvedí“ tanec.

Mgr. Oľga Proksová