Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Návšteva Synagógy 9.ročník

Návšteva Synagógy 9.ročník

… ctíme si obete holokaustu …

9. september – Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia si u nás každoročne pripomíname rozhlasovou reláciou. Pre žiakov 9.ročníka je pripravený videofilm „Schindler`s Liste“, ktorý má názorne demonštrovať situáciu vtedajších udalostí. Niekoľkoročnou tradíciou našej školy je aj návšteva synagógy a Galérie Ľ.Felda na Puškinovej ulici.

Osobne nás pozdravila a privítala p. Dr. J.Teššerová, kurátorka výstavy Z jej zaujímavého rozprávania o židovstve, o histórii košických Židov, o ich zvykoch, tradíciách, súčasnosti, sme sa veľa dozvedeli a naučili. Pútavé rozprávanie vzbudilo v nás mnoho otázok, ale aj myšlienok a podnetov na zamyslenie sa.

Čas v nádhernom priestore plnom histórie, spomienok, tradícií, ale aj bolesti, smútku a radosti veľmi rýchlo uplynul. Je pre nás cťou a hlboko si vážime túto jedinečnú možnosť.

Za porozumenie, čas a ústretovosť veľmi pekne ĎAKUJEME!