Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Krst knihy Dvere na konci sveta

Krst knihy Dvere na konci sveta

Tento týždeň sme sa vybrali so šiestakmi /6.B/ do Litparku. Pani knihovníčka Natália nás oslovila s ponukou krstu knihy s čarovným dátumom 9.10 o 11.00 hodine. Mladá a nádejná spisovateľka Barbora Vanická predstavila svoju knihu. Fantasy príbeh Dvere na konci sveta otvára čitateľom nový obzor zážitkov. Kniha sa krstila kávou, keďže autorka je milovníčkou tohto nápoja. Pozvanie prijala aj ilustrátorka tejto knihy, ktorá merala ďalekú cestu až zo Žiliny. Po krste nasledovala beseda ako knihy vznikala, prečo sú jednotlivé postavy pomenované práve týmito menami, čo ju inšpirovalo k napísaniu a hlavne ako sa jej príbeh rodil pod rukami. Bol to príjemne strávený čas v spoločnosti skvelých ľudí. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Litparkom.

Mgr. Ľudmila Bayerová