Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Exkurzia – Medzev a Jasov

Exkurzia – Medzev a Jasov

Včera sme išli do Medzeva. Išli sme všetci štvrtáci. Naša trieda najprv išla do múzea Rudolfa Schustera. Keď sme vkročili dnu, videli sme premietače. V jednej izbe boli skoro samé premietače a foťáky. Videla som tam aj sošku Chaplina. Niektoré izby boli také malé, že sme sa museli striedať. Keď sme vyšli z domu, tak sme išli do ďalšej izby, kde boli vystavené trofeje a suveníry z Brazílie. Ďalšia miestnosť bola vytvorená z maštale. Boli tam vyrezané nástroje z dreva. Na stene bolo aj vojenské sedlo z druhej svetovej vojny. Vonku sme si pozreli hámor. Ujo nám ukázal, ako voda poháňala koleso, aj ako sa kulo železo vo vyhni. Potom sme sa vymenili s druhou skupinou a išli sme do hvezdárne. Teta nám rozprávala o Slnečnej sústave. Ukázali nám aj pekné pokusy. Na strope viseli všetky planéty v zmenšenej veľkosti. Potom sme išli autobusom do Jasova. Tam nás už čakal ujo kováč. Ako prvá išla 4.B, my sme sa zatiaľ išli prejsť. Keď odišli, išli sme do vyhne my. Bolo tam teplo. Ujo nám povedal, že robí nože. Boli sme prekvapení. Ukázal nám rôzne stroje. Pani učiteľka sa pýtala, ako sa vyrábajú nože. Vysvetlil aj ukázal nám to. Keď už bolo veľa hodín, museli sme nasadnúť do autobusu a odísť do Košíc. Boli sme už hladní. Bolo to úžasné.

Nina Marhulíková, 4.C
Tr. Uč. PaedDr. Marcela Drabantová