Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Ruské slovo – náš úspech v krajskom kole

Ruské slovo – náš úspech v krajskom kole

Láska k ruštine a recitovanému slovu napriek poriadnej zime, nezaspala zimným spánkom! J

Dňa 14.01.2021 sa uskutočnilo Krajské kolo recitačnej súťaže „Ruské slovo“ s témou „Družná rodina“, ktoré je veľmi obľúbené ako medzi pedagógmi, tak aj medzi žiakmi. Kvôli pretrvávajúcej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa tento rok krajské kolo tejto súťaže uskutočnilo dištančnou formou. Pedagógovia posielali videonahrávky žiakov, ktorí sa rozhodli zapojiť do tejto súťaže, ktoré následne štvorčlenná porota vyhodnotila a priniesla pre našich žiakov veľmi potešujúce informácie. Obaja naši žiaci, ktorí sa zapojili do tejto súťaže, obsadili vo svojej kategórie vynikajúce miesta.
Ide konkrétne o žiaka 6.D triedy Jozefa Béreša, ktorý v kategórii „próza“ obsadil 2. miesto a žiačku Sandru Feckaninovú zo 6.A triedy, ktorá taktiež v kategórii „próza“ obsadila 3. miesto.

Z oboch umiestnení našich žiakov sa tešíme a sme na nich patrične hrdí!

Mgr. Eva Sabolová
učiteľka ruského jazyka