Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Naša trieda 3.B číta …

Naša trieda 3.B číta …

Často sa  učitelia  aj rodičia zamýšľame: „Čo ešte môžeme urobiť, aby deti čítali viac?“ Samozrejme nie iba v mesiaci marec, ktorý sa dlhodobo spája s mesiacom knihy. Keď som sa dozvedela o aktivitách OZ Krajina čitateľov, s radosťou som si nechala ukázať cestu.

A tak v jeden deň, počas hodiny matematiky nám pán školník priniesol veľký balík. Ledva sme od zvedavosti dokončili hodinu a vrhli sme sa k balíku. Najprv sme pátrali odkiaľ je, no lepiaca páska s logom kníhkupectva Martinus nám napomohol vypátrať, že v balíku budú knihy. Začali padať otázky: „Aké? Komu? Prečo?“

Všetko sa vyriešilo otvorením balíka. V ňom 20 krásnych, nových kníh a podľa radostných výkrikov presne takých, aké sme si chceli  prečítať. K nim bol pribalený plagát, že tieto knihy sú do našej, práve založenej triednej knižnice III.B.

Veríme, že sa časom sa naša knižnica rozrastie ešte viac a čas strávený s knihami nám prinesie veľký čitateľský zážitok.

Mgr. Ľ. Bozogáňová