Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Marec – mesiac knihy v 1.C

Marec – mesiac knihy v 1.C

Nám prvákom sa knihy veľmi páčia. Vieme si ich už prečítať aj sami, aj keď sme ešte neprebrali všetky písmená. 

To bolo radosti, keď k nám prišla veľká krabica a nikto netušil, čo v nej je. Bolo to prekvapenie od našej pani učiteľky. Naša pani učiteľka z 1.C nás zapojila do projektu Naša trieda číta a získali sme od kníhkupectva  Martinus 20 kníh pre deti. Veľmi sme sa im tešili.

Pani učiteľka nám každé ráno čítala knihu, stihli sme si ich prečítať 3. Cez prestávky sme si ich čítali aj sami. Naučili sme sa pracovať aj s detským časopisom Vrabček a knihy sme si čítali aj doma. Keď sa vrátime po prázdninách do školy, každý si donesie svoju obľúbenú knihu do školy a budeme sa o nich spolu rozprávať. Vytvorili sme si aj vlastné obaly na knihy a trochu sme sa hrali aj na spisovateľov. Bolo to skvelé.

Žiaci 1. C a pani učiteľka M. Drabantová