Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Deň jablka

Deň jablka

21. október bol vyhlásený za Svetový deň jablka. Aj v našej škole v tento deň prebiehali rôzne aktivity v rámci hodín anglického jazyka s touto témou.

Na prvom stupni sa žiaci naučili krásne básničky, ako vyzerá jabloň počas roka – jar, leto, jeseň, zima, pomenovali časti jablka. Mohli sa tiež zahrať a preskúšať sa zo slovnej zásoby v obľúbenej aplikácii Wocabee.

Na druhom stupni sa žiaci naučili pekné básne o jablkách, za ktoré boli ohodnotení. Zahrali sa na básnikov a vymýšľali vlastné básne. Niektoré veru stáli za to. Tento rok sme sa opäť po dlhšom čase mohli aj pohostiť a ochutnať rôzne jablkové dobroty, ktoré upiekli rodičia spolu so svojimi detičkami. A boli naozaj fantastické!

Mgr. Robová