Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Anjel Vianoc

Anjel Vianoc

Žiak našej školy, Rastislav  Rohun zo VII.B, sa zúčastnil celoslovenskej súťaže výtvarnej tvorby, ktorú vyhlásila Tatranská galéria Poprad.

V kategórii základné školy so svojou prácou „Anjelik, ochranca domova“ získal 1. miesto.

Rasťo sa vo svojom voľnom čase venuje okrem drotárstvu a tak vo svojej práci využil rôzne drotárske techniky, špirálový výplet, ručné šitie aj vŕtanie. Celá práca je vytvorená tak, že jednotlivé  kúsky dreva a ostatných komponentov sú viazané pozinkovaným oceľovým drôtom rôznych priemerov a to všetko bez použitia lepidla. So svojou fantáziou, šikovnosťou a estetickým duchom vytvoril krásnu prácu – svojho Anjela Vianoc 2022. Blahoželáme!

Triedna učiteľka RNDr. Andrea Sedláková