Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Larka Baňacká  a  „CELÝ SVET PRI NOHÁCH“

Larka Baňacká  a  „CELÝ SVET PRI NOHÁCH“

… francúzsky jazyk je doménou našej školy. Ako jeden zo štyroch cudzích jazykov, ktorý vyučujeme na našej škole. Jarné mesiace sa každý rok nesú v znamení celoštátnych kôl predmetových olympiád cudzích jazykov.  Tohto roku sme po  úspešnom krajskom kole vyslali na celoštátne kolo šiestačku Larku Baňackú,  pre ktorú je ako sama hovorí“ francúžština  – niečo  krásne, romantické, niečo, čo miluje.“  Jej príprava, námaha, snaha, usilovnosť, čas – všetko, čo  tomu obetovala,  prinieslo krásny výsledok. Posledný marcový deň sa stal pre Larku dňom VÍŤAZSTVA, kedy jej pri vyhlásení výsledkov, “ležal celý svet pri nohách“   Stala sa najmladšou víťazkou  vo svojej kategórii.

1.miesto v celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku  prináša mnohé výhody, ktoré právom patria víťazom.

Larka, gratulujeme Ti, sme na Teba hrdí a ďakujeme Ti, že  Základná škola STANIČNÁ 13 v Košiciach je prvá …

Košice, 6. apríl 2023

Mgr. Zita Meltzerová