Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Krajské finále súťaže Jazykový kvet

Krajské finále súťaže Jazykový kvet

JAZYKOVÝ KVET je jazykovo-umelecká súťaž v prednese a dramatizácii v rôznych jazykoch. Naši žiaci sa na nej zúčastňujú pravidelne a dosahujú nemalé úspechy. Dňa 18.4.2023 sa v Košiciach konalo krajské finále tejto súťaže. Výsledky nás opäť veľmi potešili:

1.miesto – drama AJ – „The Wizard of Oz“:

Michaella Tirpáková(3.c), Ari Šuchaň(4.b), Tamara Vargová (3.b), Hanna Jančišinová(3.b), Lara Melníková(3.b), Zuzana Mudyová (3.b), Diana Šoltýsová(3.b), Elizabeth Végsó (3.b), Samuel Hromčo(3.b), Natália Hasičková(3.b), Nina Brezovanová(3.b), René Sajko(3.b), Adina Zámrijová(3.b), Alexandra Kyseľová (3.b)

2.miesto – drama AJ – „The Little Prince“:

Alan Giduška (2.B), Tereza Konevalova, Ema Majorošová, Nikolas Kiss (3.A), Martin Melnik, Barbora Karoľová, Lujza Lazorčáková (3.B), Jakub Lukáš Kmec, Jakub Dodok, Katarína Komarová, Emma Zoe De Tullio, Félix Solčanský (3.C), Lara Hribová, Amália Kmecová (3.D)

1.miesto – prednes – vlastná tvorba AJ : Marek Vranec, 5.A

2.miesto – prednes – prevzatá tvorba NJ : Anna Amalia Puchalová, 6.B

Všetkým súťažiacim blahoželáme k dosiahnutému úspechu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a postupujúcim z prvého miesta držíme palce na celoslovenskom kole súťaže 🙂