Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Medzinárodný tábor vo Velence

Medzinárodný tábor vo Velence

Medzinárodný anglický tábor pri jazere Velence v Maďarsku je každoročným podujatím, ktoré je výsledkom dlhoročnej spolupráce Mestskej časti Košice – Juh a XIII. obvodu hlavného mesta Budapešť. V dňoch 21.5. – 27.5.2023 dostali žiaci Základnej školy Staničná 13 v Košiciach príležitosť zúčastniť sa tohto jedinečného projektu. Spoločne so žiakmi z Maďarska, Rumunska a Chorvátska strávili v malebnom prírodnom prostredí nezabudnuteľné chvíle. Navzájom si odovzdali skúsenosti a zdokonalili sa v anglickom jazyku, ktorý bol ich komunikačný nástroj počas celého týždňa.

Žiaci boli na základe ich jazykových zručností rozdelení do národnostne zmiešaných skupín,  v ktorých doobeda absolvovali vyučovanie anglického jazyka netradičnou formou. Tieto hodiny viedli učitelia anglického jazyka zo zúčastnených krajín. V poobedňajších hodinách ich čakali kreatívne, športové a tanečné aktivity, ako aj tvorivé súťaže. Neodmysliteľnou súčasťou bola prehliadka hlavného mesta Maďarska – Budapešť, kde absolvovali návštevu Tropikária.

Voľné chvíle žiaci využili kúpaním sa vo wellness, či prechádzkou popri jazere Velence. Milým prekvapením bola okružná jazda vo vláčiku, kde sa žiaci kochali krásami mesta Velence. Taktiež mali príležitosť vystúpiť na vyhliadkovú vežu, z ktorej sa im naskytol nádherný výhľad na celú okolitú krajinu.

Žiaci Základnej školy Staničná 13 reprezentovali svoju školu pútavým programom, kde predstavili Slovensko, jeho kultúru, tradície a pamiatky, ako aj mesto Košice a svoju školu. Nechýbala prehliadka talentov žiakov našej školy v dramatickej, hudobnej aj umeleckej oblasti.

Všetci žiaci odchádzali z tábora plní zážitkov, nadviazali nové priateľstvá, no hlavne obohatili svoje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku. Ďakujeme za túto jedinečnú príležitosť!

Mgr. Feckaninová, Mgr. Vargová