Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Unikát …

Unikát …

Čo by ste spravili, keby sa pred vami zjavila záhadná čarodejnica s ešte záhadnejšou hádankou:Kto ste? 

Vedeli by ste na ňu  ihneď odpovedať alebo by ste potrebovali chvíľu premýšľať?

V tejto nevšednej situácii sa ocitli žiaci 3. ročníka. Tí sa zúčastnili knižného podujatia k Medzinárodnému dňu školských knižníc, ktoré sa uskutočnilo práve 23. októbra 2023 na tému Školská knižnica vám dáva priestor na to, aby ste boli výnimoční.

Na tomto podujatí sa museli popasovať s množstvom prekážok, ktoré im priniesli odpoveď na spomínanú hádanku. Na ceste za odpoveďou sa stretli so živými rozprávkovými bytosťami, prostredníctvom ktorých spoznávali nielen ich, ale najmä samých seba.

Odmenou je samotné poznanie vlastnej jedinečnosti, UNIKÁTNOSTI so svojimi úspechmi, neúspechmi, s upršanými či slnečnými dňami a večne aktuálnym odkazom:

♫~ Stačí len zachovať svoju tvár,

lebo v sebe máš UNIKÁT,

jediná vec, ktorá sa nedá stratiť. ~♫

Mgr. Olexová