Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Krajina remesiel

Krajina remesiel

Štvrtok 7. decembra, žiaci 8.B triedy prijali pozvanie na otvorenie výstavy V krajine remesiel 2023. Zúčastnili sa prehliadky prác 9. ročníka výtvarno-remeselnej súťaže detí a mládeže, ktorá sa uskutočnila v Galérii ÚĽUV v Košiciach. 

Naši spolužiaci Rastislav Rohun a Katarína Sošková sa do tejto súťaže zapojili a sme na nich veľmi hrdí. Rasťo sa umiestnil na krásnom 1. mieste v remesle Drotárstvo. Obdivujeme jeho kreativitu, zručnosť, fantáziu a šikovné ruky.

V rámci otvorenia výstavy sa uskutočnili ukážky zdobenia medovníkov, paličkovanej čipky a rôznych textilných techník, ako aj prehliadka remeselných dielní Regionálneho centra remesiel ÚLUV v Košiciach – rezbárskej, drotárskej, hrnčiarskej či dielne výroby zo šúpolia. Žiaci si všetky zdobenia vyskúšali a nesmierne sa bavili.

Čas strávený v čarovnej krajine remesiel sa nám všetkým veľmi páčil.

RNDr. Andrea Sedláková