Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Olympiáda v nemeckom jazyku – OK

Olympiáda v nemeckom jazyku – OK

Veľmi radi by sme sa s Vami podelili o úspechy našich žiakov a žiačky v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku, ktoré sa konalo 18. januára 2024 v priestoroch CVČ Domino. Hĺbku svojich vedomostí nemčiny si zmerali mladší aj starší žiaci z celého okresu. S veľkým potešením oznamujeme, že do krajského kola postupuje Anna Amalia Puchalová zo VII.A, ktorá sa umiestnila v kategórii 1A na prvom mieste a Dárius Domonkoš z IX.B, ktorý obsadil v kategórii 1B druhé miesto. Krásne nás reprezentovali aj Richard Koneval zo VII.A (kategória 1A – piate miesto) a Adam Šperling z IX.B (kategória 1B – štvrté miesto). Všetkým zúčastneným ďakujeme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v nadchádzajúcom kole.

Mgr. Veronika Parimuchová