Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

17.1. 2024 sa konalo v CVČ Domino na Popradskej ulici v Košiciach okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali víťazky školského kola – v kategórii 1A – Lara Baňacká zo 7.A a v kategórii 1B – Romana Rašiová z 9.C triedy. Konkurencia bola ako každý rok veľmi silná, ale naše dievčatá sa v nej nestratili. Larka bola úspešná riešiteľka a obsadila pekné 6. miesto.  

Veľkú radosť nám urobila Romanka Rašiová, ktorá obsadila vo svojej kategórii 1. miesto a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 14.2.2024. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Romanke Rašiovej srdečne gratulujeme. V krajskom kole budeme mať okrem Romanky ešte jedno želiezko v ohni, a to Dominiku Erin Schofield z 8.B triedy, ktorá bude súťažiť v kategórii 1C. Obom dievčatám držíme palce aj v ďalšom kole tejto súťaže.

Mgr. Lucia Vargová