Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Farské misie 2024 na našej škole

Farské misie 2024 na našej škole

V utorok 16. januára 2024 sa na našej škole uskutočnili Farské misie, ktoré v tomto týždni prebiehajú vo farnosti Kráľovnej pokoja Košice – Juh. So zaujímavým evanjelizačným programom prišli k nám mladí z misijného tímu Redemptroristov z Podolínca. V školskej jedálni sa na dvoch stretnutiach zúčastnilo  90 žiakov 8. a 9. ročníka a 85 žiakov 6. a 7. ročníka.  

Reakcie žiakov: „Čakal so niečo úplne iné, bolo to úžasné, nad očakávanie.“ „Scénka bola veľmi dobrá, to, čo hrali, aj ja som si tak ako malá robila a pochopila som, že taký Boh nie je.“ „Najviac sa mi páčilo, že sme spievali a ukazovali pieseň Boh ťa miluje.“ „Mne zas sa páčila pieseň Budem ako strom.“ 

Žiaci mali možnosť sa aj stretnúť s pánom farárom Mgr. Martinom Novotným, ktorý túto akciu zorganizoval. Zároveň ďakujeme vedeniu školy za poskytnutie možnosti zorganizovať túto akciu.

sr. Faustína – Mgr. Mariana Zaťková