Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

EGJAK Games

EGJAK Games

Dňa 15.2.2024 sa štvorčlenný tím našich žiakov z 8. a  9. ročníka (v zastúpení Sandra Feckaninová a Romana Rašiová z 9.C, Hana Očvárová z 9.B a doplnený Filipom Sedrikom Ďurechom z 8.A triedy) zúčastnil anglickej súťaže EGJAK GAMES – dopoludnia plného hier, zábavy a kvízov. 

Súťaž organizovalo Evanjelické Gymnázium J. A. Komenského v Košiciach v priestoroch Vedeckej knižnice v spolupráci s Americkým centrom  a podporou Veľvyslanectva USA. V súťaži si  zmeralo sily 7 tímov z rôznych košických škôl. Súčasťou súťaže bol vedomostný kvíz o anglicky hovoriacich krajinách, tímy riešili rôzne jazykové úlohy, ale ukázať museli aj svoju tvorivosť, či schopnosť spolupracovať. Pre učiteľov bol pripravený workshop z oblasti metodiky ANJ – Wonderful Writing, počas ktorého mali možnosť zdieľať svoje skúsenosti a aj niečo nové sa naučiť.  

Tento tím zo ZŠ Staničná sa ukázal ako zohratá partia a tentokrát im už celkové 1. miesto a víťazstvo v súťaži neuniklo. Všetci členovia tímu získali nielen pekné ceny, ale aj cenné skúsenosti, čí zaujímavé zážitky a kopec nových poznatkov. Nášmu tímu srdečne blahoželáme a  ďakujeme za úžasnú reprezentáciu školy.  

 Mgr. Lucia Vargová