Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Týždeň rodného jazyka

Týždeň rodného jazyka

Týždeň rodného jazyka je za nami a aj tento rok bol plný zábavy, edukačných hier a tvorivých činností. Marec, mesiac knihy, sme odštartovali súťažou Kráľ čitateľov, v ktorej sa medzi finálovú šesticu dostala naša žiačka Tamara Hennelová zo 7.C triedy. Čítaniu kníh podľa vlastného výberu sme sa venovali aj v rámci hodín literatúry. Neskôr sme vyrábali krásne lapbooky. Hlasovaním ste rozhodli o najkrajších. Najviac hlasov získali: lapbook Čakanka, netopier a kufor vybraných slov. V zábavnom popoludní ste si zahrali pexeso, puzzle, človeče, doble – spoločenské hry upravené podľa učiva slovenského jazyka a literatúry. Najúspešnejšie tímy i jednotlivcov sme odmenili vecnými cenami a sladkosťami. Ďakujeme aj všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže Literárne Košice a do projektu Vráťme knihy do škôl

Mgr. Dominika Čechová