Európsky deň žien a dievčat v IT

22 dievčat našej školy – ôsmačky, ktoré premýšľajú o tom, na akej strednej či vysokej škole sa v budúcnosti  vidia – sa zúčastnilo na vydarenej akcii: Európsky deň žien a dievčat v IT.

Toto podujatie organizovala na pôde TUKE (Technická univerzita Košice) spoločnosť „Ženský algoritmus“  s podporou MIRRI (Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie) .

Hlavnou myšlienkou eventu bolo nadchnúť  dievčatá pre štúdium IT a byť tak súčasťou modernej budúcnosti.

Žiačky mali možnosť oboznámiť sa s 3D modelovaním, virtuálnou realitou, s jednoduchým programovaním LEGO spike, tvorbou podcastov, spoznali inšpiratívne príbehy dvoch žien z oblasti IT a zapojiť sa do úžasnej tomboly s hlavnou výhrou elektrickou kolobežkou.

Dievčatám sa tento pripravený program veľmi páčil a potešila nás aj cukrová vata a pukance.

Mgr. Kaňuková