Olympiáda zo SJaL – školské kolo

Tohtoročná olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry bola dôkazom, že záujem o náš krásny jazyk neustáva. Potvrdila vysokú úroveň našich deviatakov, u ktorých preverila nielen gramatické znalosti, ale aj schopnosť analyzovať texty a tvorivo sa vyjadrovať. Súťaž bola náročná, no aj veľmi inšpiratívna. Napokon sa na najvyšší stupeň víťazov postavil Filip Sedrik Ďurech z 9.A, 2. miesto obsadila Rebeka Rusková z 9.B a na 3. mieste sa umiestnila Gréta Haňová z 9.A triedy. Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry je viac než len súťaž. Je to podujatie, ktoré inšpiruje mladých ľudí k hlbšiemu štúdiu nášho jazyka a podporuje rozvoj ich jazykových zručností. Veríme, že úspechy tohtoročných víťazov budú motiváciou pre ďalšie ročníky.

Mgr. Dominika Čechová