Naštartuj svoje zdravie

ZŠ Staničná 13 realizuje v tomto období aktivity projektu „Naštartuj svoje zdravie“, ktorého činnosť podporuje Fond zdravia mesta Košice, neinvestičný fond z rozpočtu Mesta Košice. Hlavným zámerom projektu je systematicky podporovať fyzickú a duševnú pohodu detí mladšieho a staršieho školského veku prostredníctvom edukácie, aktívneho pohybu a budovania komunity.

Vďaka aktivitám zameraným na správnu životosprávu zvyšujeme u žiakov povedomie o dôležitosti zdravého životného štýlu v rámci všetkých vyučovacích hodín. Jednou z aktivít tejto akcie bola ochutnáva zdravých pokrmov, ktoré pripravili pani kuchárky školskej jedálne.

Pozvanie pani riaditeľky PaedDr. Evy Pillárovej na toto podujatie prijala námestníčka primátora mesta Košice Mgr. Lucia Gurbáľová, ktorá škole poďakovala za zapojenie sa do projektu podporovaného mestom Košice a ocenila prácu všetkých, ktorý sa na príprave tejto akcie podieľali.

Všetci, ktorí pripravené pokrmy ochutnali, zhodnotili, že stravovať zdravo sa oplatí.

Mgr. D.Lopatníková