Pirátsky deň v ŠKD

Aj v I. oddelení u našich prvákov v školskom klube detí sme využili aktuálne prvky kurikulárnej reformy a pripravili sme si „Pirátsky deň“. Začiatok našej výpravy mohol začať, až keď sme si vlastnoručne postavili našu klubovú loď. Keďže do našej školy prišli deti do prvého ročníka, ktoré majú dostatočne bohatú fantáziu a zmysel pre dobrodružstvo…ani sme sa nenazdali a v našej triede zakotvila pirátska loď. Zložili sme námornícky sľub a od dodržiavania týchto pravidiel závisel úspech našej plavby. Pravidlá všetky deti pochopili a rešpektovali ich. Keďže sme našim deťom v školskom klube na začiatku roka prisľúbili aj kopec zábavy a pohodu, tento pirátsky deň bol toho jasným dôkazom a určite nebude posledným.

Romana Borošová, vychovávateľka ŠKD