Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Noc výskumníkov

Noc výskumníkov

Európska noc výskumníkov je najväčšie vedecko-popularizačné podujatie na Slovensku, ktorého cieľom je interaktívnym spôsobom prezentovať to najlepšie zo slovenského, ale aj svetového výskumu a inovácií širokej verejnosti.
V piatok 27.9.2019 si triedy VII.C a VII.D boli v OC Optima pozrieť tento festival vedy plný pokusov, prednášok a bohatého programu, ktorý si pripravili výskumníci a inovátori. O zábavu, súťaže, výhry a množstvo nových informácií nebola núdza.
Tohtoročný festival vedy Európska noc výskumníkov sa zameral na tému „Život ako ho (ne)poznáme“. Dôvodom je, že aj keď sa veda stala neodmysliteľnou súčasťou života v 21. storočí, svet ešte stále ponúka nespočetné množstvo otázok, na ktoré nepoznáme odpoveď.

Mgr. Erika Görcsösová