Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Exkurzia Jasovská jaskyňa – krúžkovanie vtákov

Exkurzia Jasovská jaskyňa – krúžkovanie vtákov

Včera sme boli v Jasovskej jaskyni. Dozvedeli sme sa toho veľa. Napríklad čo sú stalaktity, stalagmity, stalagnáty, videli sme aj netopierov. Bol tam aj kameň ako srdce – hovorí sa, že ak srdce spadne, spadne celá jaskyňa. Na konci sme videli kosti medveďa jaskynného a líšiek. Bolo tam plno chodieb, kamene a brčky na strope. Potom sme išli na krúžkovanie vtákov. Ujo nám ukázal a povedal, aké sú tam vtáky – napr. mlynárik, sýkorka veľká, sýkorka belasá, drozd, oriešok… Oriešok váži iba toľko, ako kocka cukru. Cestou tam sme videli krásnu prírodu. Potom nám ujo Peťo ukázal, ako sa chytajú vtáčiky. Vysvetlil a ukázal, ako sa vtáčiky krúžkujú. Museli sme sa iba pozerať. Veľa sme športovali, behali, chodili, učili sa, obdivovali, rozprávali, zapamätali a zabávali sa. Bolo to super. Potom nás pani učiteľka pochválila, že sme boli dobrí.

Ella De Tullio – žiačka 4.C

Tr. uč. PaedDr. Marcela Drabantová