Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Správna voľba povolania

Správna voľba povolania

Dňa 26.11.2019 sa deviataci našej základnej školy zúčastnili každoročnej akcie Správna voľba povolania. Akciu organizoval Košický samosprávny kraj a bola určená predovšetkým žiakom deviateho ročníka. V Košiciach na SOŠ Ostrovského sa podujatia zúčastnilo približne 30 stredných škôl.

Žiaci mali možnosť porozprávať sa so študentmi aj učiteľmi týchto škôl, mali možnosť opýtať sa, čo ich zaujíma, aké odbory ponúka daná stredná škola, alebo aké uplatnenie vedia nájsť po absolvovaní danej školy. Prítomní deviataci si mohli vybrať od technických odborov cez šport, umenie, zdravotníctvo až po služby. Cieľom akcie bolo, aby sa deviataci dozvedeli o širokej škále stredných škôl a vedeli si správne vybrať strednú školu.

Mgr. Svetlana Mattová

Video