Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Zavítal k nám Mikuláš

Zavítal k nám Mikuláš

Celý kraj sťa striebro svieti.
Príď, Mikuláš, prosia deti.
Chytro sadaj na sane,
v školičke ťa čakáme.

Každý rok je u nás tradíciou, že medzi deti našej školy zavíta Mikuláš so svojimi pomocníkmi – anjelikmi. Inak tomu nebolo ani tohto roku, aj keď v trochu inej atmosfére ako zvyčajne. Mikuláš nenechal ani dnes deti bez darčekov. Deti sa tešili sladkostiam, ovociu a drobným pozornostiam, ktorými ich obdaroval. Nedočkaví boli najmä naši prváčíkovia, ktorí si prichystali pekné poďakovanie v podobe básničiek a riekaniek.

Všetky deti mali z Mikuláša veľkú radosť. Sľúbili, že budú stále poslušné a dobré, a tak sa celé dopoludnie nieslo v znamení krásneho sviatku.

Mgr. Lívia Slovinská