Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Chémia online

Chémia online

Veda nás baví. A nezastaví nás ani online vyučovanie. Siedme ročníky na hodinách chémie preberajú témy: chemické reakcie, horenie a hasenie. Na domácu úlohu žiaci dostali  na výber z dvoch pokusov. V jednom si sami mali zostrojiť hasiaci prístroj. Použili látky z kuchyne. Sódu bikarbónu, soľ a plastovú fľašu. Žiaci si pokus zaznamenávali buď na video alebo robili fotky. Druhý pokus bol podobný. Sledovali dva reaktanty – sódu bikarbónu a ocot, ktoré po zmiešaní prudko reagovali, vznikala pena. Žiaci sledovali priebeh reakcie a zároveň videli podstatu penového hasiaceho prístroja.

Videá  a fotky boli krásne, často aj veselé, zapojili sa i členovia rodiny. Som rada, že si žiaci na pokuse reálne uvedomili priebeh reakcie a zároveň videli, čo sa deje vo vnútri hasiaceho prístroja. Žiakom sa pokusy páčili a už sa tešia na ďalšie.

RNDr. Andrea Sedláková